BEZMAKSAS E-SEMINĀRS! CIK REĀLS IR SCENĀRIJS, KA TUVĀKO 10 GADU LAIKĀ DAUDZI CILVĒKI PALIKS BEZ MĀJOKĻA?

2023.gada 11.aprīlī plkst.18:00 un 20.aprīlī plkst. 10:00 Latvijas Dzīvokļu īpašnieku biedrību asociācija “Mājoklis” sadarbībā ar SIA “Force Lex” Pārvaldnieku izglītības iestādi aicina uz bezmaksas e – semināru ikvienu, kuram rūp savas mājas apsaimniekošana: “Cik reāls ir scenārijs, ka tuvāko 10 gadu laikā daudzi cilvēki paliks bez mājokļa?”

Latvijas  vidusmēra iedzīvotāja mājoklis ir vecāks par viņu pašu un mājas ir būvētas laikmetā, kad energoresursu cenas bija zemas. Latvijā ir aptuveni 1 miljons mājokļu, no kuriem 69% atrodas daudzdzīvokļu mājās. Dzīvojamo fondu galvenokārt veido 60.-80.gados būvētas sērijveida daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kurās ar katru gadu pieaug siltuma patēriņš, jo ēkas norobežojošās konstrukcijas nolietojas, un māju tehniskais stāvoklis kļūst aizvien kritiskāks. 

Pēc Latvijas Valsts kontroles revīzijas slēdziena, tika konstatēts, ka no revīzijā veiktajām pārbaudēm 60 % daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas ir ar būtiskiem bojājumiem: jumta seguma caurtece vai jumta seguma neatbilstošs stāvoklis, mitri pamati u.c.

Neveicot savlaicīgu ēkas renovāciju un siltināšanu, maksājumos par siltumu dzīvokļu īpašnieki visdrīzāk samaksās naudu, par kuru varēja māju renovēt un galu galā būs spiesti palikt bez mājokļa, jo mājas ekspluatācija vairs nebūs iespējama un mājoklis būs jāzaudē.

Kas jāzina un jādara jau šobrīd, lai pēc 10-15 gadiem nerastos situācija, ka jāpārtrauc ēkas ekspluatācija. Risinājumi.

Norises laiks:  2023.gada 11.aprīlī plkst. 18:00 – 19:00 vai 20.aprīlī plkst. 10:00 – 11:00
Norises vieta: ZOOM platforma
Lektore: Mg. iur. Dace Vārna
Dalība seminārā: BEZMAKSAS

Registrācija obligāta!

Semināra programma:

  1. Vai ēkas dzīvildze atkarīga tikai no ēkas prasmīgas uzturēšanas?
  2. Ko tas nozīmē – mājas ekspluatācija vairs nebūs iespējama un mājoklis būs jāzaudē?
  3. Kad ēkas faktiskais mūžs var pārsniegt vidējo nama kalpošanas ilgumu?

 

Vada: Mg. iur. Dace Vārna – eksperts namu apsaimniekošanas jautājumos ar 20 gadu pieredzi, Biznesa augstskolas «Turība» un PII lektore. Asociācijas “Mājoklis” dibinātāja un valdes priekšsēdētāja.

Jautājumu gadījumā rakstiet uz info@majoklis.lv, zvaniet uz tel. 29199108.

PIETEIKUMA ANKETA

Datums

11.04.2023
Expired!

Laiks

6:00 pm - 7:00 pm
× Kā varam Jums palīdzēt?