Rīko Latvijas Dzīvokļu īpašnieku biedrību asociācija “Mājoklis” sadarbībā ar RPA “Rīgas enerģētikas aģentūra”  un SIA “Force Lex” Pārvaldnieku izglītības iestādi

1.-2. jūnijā

ATTA Konferenču centrs*, Krasta iela 60, Rīga un arī tiešsaistē

Konferences darba valoda: latviešu

Latvijas lielākais, ilgtspējīgai mājokļu politikai un ēku energoefektivitātei veltītais divu dienu pasākums. Divu dienu garumā tā būs vieta, kur satikt domubiedrus, sadarbības partnerus, dibināt biznesa kontaktus, uzzināt nozares būtiskākos jaunumus, rast iedvesmu un risinājumus, lai Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitāte kļūtu labāka.

Konference “Mājoklis 2023” pulcēs vairāk nekā 1000 apmeklētājus klātienē un tiešsaistē – namu pārvaldīšanas jomas profesionāļus, pašvaldību un valsts iestāžu pārstāvjus vai administrāciju. Konferences lūgtie viesi: Eiropas Sabiedrisko, kooperatīvo un mājokļu federācijas HOUSING EUROPE dalībniece Igaunijas dzīvokļu īpašnieku biedrību savienība EKYL, ministriju, nozaru asociāciju pārstāvji, Valsts kontrole, Rīgas enerģētikas aģentūra, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Altum, Rīgas dome, pašvaldības, viedokļu līderi u.c.

Mērķis: veicināt atklātu diskusiju un kvalitatīvu informācijas apmaiņu par šī brīža situāciju namu apsaimniekošanā un pārvaldīšanā un tās ietekmi uz Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitāti.​

UZDEVUMI

1Informēt sabiedrību par valsts kursu ilgtspējīgas mājokļu politikas veidošanā, likumdošanas un citu tiesību aktu izstrādi ilgtspējīgas attīstības un mājokļu jomā Latvijas un Eiropas līmenī.

2Enerģētiskās krīzes ietekmes mazināšana un ES fondu izmantošana, lai sasniegtu Eiropas un Latvijas klimata mērķus.

Namu pārvaldīšanas joma pēdējo gadu laikā saskaras ar arvien jauniem izaicinājumiem, kur vakardienas risinājumi vairs neder, nemaz nerunājot par rītdienas vajadzībām. Konferencē diskutēsim un meklēsim risinājumus tām izmaiņām nozarē, kuras pēdējos gadus ir bijušas īpaši būtiskas.

Konferences rīkotājiem ir svarīgi, lai “Mājokļa 2023” saturs būtu vērtīgs un jaunām, jēgpilnām idejām bagāts, tāpēc, izņemot lūgtos viesus, tiem, kas vēlas uzstāties konferencē tiek rīkots konkurss.

Konferences būtiskākie ieguvumi jeb kāpēc apmeklēt šo vērienīgo konferenci:

  • Atbildes un risinājumi aktuālajiem nozares izaicinājumiem – mājokļu Pārvaldīšanas, attīstības, ilgmūžības un drošības jautājumi.
  • Visi nozares profesionāļi vienviet – iedvesma darbam un biznesa kontakti;
  • Pieredzes stāsti un risinājumi daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai.

PROGRAMMA

PIRMĀ DIENA - 1.JŪNIJS

9.30.-17.00 (atklāšana, uzrunas, lasījumi, paneļdiskusijas, divas kafijas pauzes, pusdienas pārtraukums, intervijas, semināri/workshop, kopsavilkums)

Moderators: Jānis Endziņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Dienas tēma.
Informācijas un pieredzes apmaiņa par jaunākajām izmaiņām un tendencēm normatīvajos aktos namu pārvaldīšanas jautājumos (kā tiek veicināta mājokļa attīstība, ilgmūžība un drošība?),  dzīvokļu īpašnieku kopību un biedrību loma izmaiņu kontekstā, profesionālu, zinošu un kvalificētu pārvaldnieku aroda stiprināšana sabiedrībā, pašvaldību līdzatbildība mājokļu politikā, atkritumu apsaimniekošana kā zaļā kursa sastāvdaļa.

Investīciju trūkuma iemesls mājokļos un nespēja pienācīgi uzturēt mājokli bieži ir saistīts  ar iedzīvotāju zemo ienākumu līmeni. Īpaši ģeopolitiskās un energokrīzes apstākļos ir audzis to iedzīvotāju skaits, kam ir problēmas samaksāt mājokļa uzturēšanas izdevumus, uzkrājas komunālie parādi. Tas ir kā apburtais loks – rēķini kļūst arvien lielāki un tos arvien grūtāk apmaksāt, jo ēkas nav siltinātas, bet siltināšana prasa investīcijas. Daudzām padomju laikos celtajām daudzdzīvokļu mājām nolietojums ir sasniedzis kritisko slieksni, tāpēc, ja tuvāko gadu laikā netiks veikta ļoti nopietna renovācija, cilvēki var palikt pat bez mājokļa. Tas nozīmē, ka īpašums daudziem Latvijas iedzīvotājiem jau ir kļuvis par nepanesamu slogu.

Valdības un pašvaldību dienas kārtībā ir jautājums kā palīdzēt mājsaimniecībām ar zemiem ienākumiem, kas nozīmē risināt jautājumu par sociālajiem pabalstiem. Neviens nevar iebilst pret šī sociālās labklājības atbalsta instrumenta nepieciešamību, un tas ir būtiski daudziem Latvijas iedzīvotājiem, taču šajā situācijā valdībai vajadzētu būt papildus stimulam risināt tieši strukturālās problēmas, kas izraisa mājokļu krīzi, un šāda pieeja vienlaikus var radīt ievērojamus ietaupījumus ilgtermiņā. Konferencē meklēsim atbildes un risinājumus uz šiem un citiem sabiedrībai tik būtiskiem jautājumiem.

OTRĀ DIENA - 2.JŪNIJS

9.30 – 16.00 (atklāšana, uzrunas, lasījumi, paneļdiskusijas, intervijas, divas kafijas pauzes, pusdienas pārtraukums, semināri/workshop, kopsavilkums)

Dienas tēma. Dzīvojamo ēku energoefektivitāte ir problēma visā Eiropā novecojošā ēku fonda un māju īpašnieku organizācijas trūkuma dēļ. Arī Latvijā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atjaunošanas darbi saskaras ar dažādiem šķēršļiem.

Latvijā kopumā ir 16 tūkstoši daudzdzīvokļu mājas, kas būvētas padomju laikā. Statistikas dati rāda drūmu ainu: pēdējos 13 gados, kad Latvijā sākās daudzdzīvokļu māju siltināšanas programmas, ar valsts atbalstu, kas būtībā ir Eiropas Savienības struktūrfondu grants, nosiltinātas vien 1600 daudzdzīvokļu mājas jeb tikai 10% no kopējā skaita, kurām tas noteikti būtu jādara.

Latvijas  vidusmēra iedzīvotāja mājoklis ir vecāks par viņu pašu un mājas ir būvētas laikmetā, kad energoresursu cenas bija zemas. Latvijā ir aptuveni 1 miljons mājokļu, no kuriem 69% atrodas daudzdzīvokļu mājās. Dzīvojamo fondu galvenokārt veido 60.-80.gados būvētas sērijveida daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kurās ar katru gadu pieaug siltuma patēriņš, jo ēkas norobežojošas konstrukcijas nolietojas, un māju tehniskais stāvoklis kļūst aizvien kritiskāks.

Ar šobrīd esošo renovācijas ātruma līmeni, kas ir zem 1 % ēku gadā, nav iespējams nodrošināt savlaicīgu pāreju uz klimatneitrālu līmeni līdz 2050. gadam. Vai ir risinājumi?

Konferencē paredzēts apspriest stratēģiskas un sistemātiskas koordinācijas nozīmi daudzdzīvokļu ēku renovācijas uzsākšanā, kas palīdzētu māju īpašniekiem reaģēt uz energoefektivitātes problēmām.

PARTNERI

sadarbības Partneri

informatīvie atbalstītāji

Konference norisināsies jūnijā, tādēļ kalendārā rezervējiet 2 dienas: 1. un 2. jūniju! Aicinām reģistrēties konferencei namu pārvaldīšanas jomas profesionāļus, nozares asociācijas, valsts institūciju un pašvaldības, izglītības iestādes, dzīvokļu īpašnieku biedrības un kooperatīvās sabiedrības, namu apsaimniekošanas uzņēmumus, komunālo pakalpojumu uzņēmumus, namu apsaimniekotājus.

dalības maksa

KLĀTIENE**

  • Divu dienu dalība – 159 EUR
  • Vienas dienas dalība – 99 EUR
 
Dalības maksā tiek iekļauta dalība konferencē un kafijas pauzes.
Pieejama bezmaksas stāvvieta.

TIEŠSAISTE

  • Divu dienu dalība – 99 EUR
  • Vienas dienas dalība – 59 EUR

Droši zvaniet mums saistībā ar īpašiem piedāvājumiem, reklāmas izvietošanu, atlaides piemērošanu dzīvokļu īpašnieku biedrībām, kooperatīvajām sabiedrībām, grupu reģistrācijai un citiem jautājumiem. 
Par dalību konferencē visi tie, kuriem būs nepieciešams un kuri vēlēsies, varēs saņemt apliecību.

LŪDZU, VEICIET REĢISTRĀCIJU, zvanot uz tālr. 29199108 (Dace), 20004011 (Ingārs) 
vai aizpildot pieteikuma anketu:

MAKSĀJUMA KĀRTĪBA

Pēc reģistrācijas anketas saņemšanas Jums tiks izsūtīta reģistrācijas apstiprinājuma vēstule un rēķins uz anketā norādīto e-pastu.
Maksājumu var veikt ar bankas pārskaitījumu:
Saņēmējs: Biedrība “Latvijas Dzīvokļu īpašnieku biedrību asociācija “Mājoklis””
Reģistrācijas Nr. 40008318959
Konta Nr.: LV81UNLA0055003246104
Pārskaitījuma mērķis: par piedalīšanos konferencē “Mājoklis 2023 ”.

DALĪBAS ANULĒŠANA UN AIZVIETOŠANA

  • ja konferences dalībnieks savu dalību konferencē atsauc līdz 20.maijam , dalībniekam tiek atmaksāta dalības maksa, ieturot kompensāciju 50% apmērā
  • ja neparedzētu apstākļu dēļ uz konferenci nevarat ierasties, Jūsu vietā pasākumu drīkst apmeklēt cita persona, par to iepriekš rakstiski brīdinot konferences organizatorus

*Pasākuma organizators patur tiesības mainīt pasākuma vietu
**Pieejamas tikai 350 vietas